TÜM KATEGORİLER
ÜRÜNLER

Etiyopya Yöresel Çekirdek Kahve

Etiyopya Yöresel Çekirdek Kahve 

Adını, yetiştiği topraklar olan Ethiopia nın Bench Maji bölgesinin Geisha köyünden alan Ethiopia Bebeka Estate Natural Geisha kahveleri, eşsiz lezzetini ise yörenin zengin topraklarının bol yağış alması, orman içinde doğal olarak yetişen Arabica nın yöresel varyetesi olan Geisha türü ağaçlarından almaktadır.

Etiyopya nın kahve üretiminin sadece %10 u bu orman içindeki tarlalardan elde edilmektedir. İşte bu Etiyopya Geisha kahvelerimiz, 1300-1400 metre rakımdaki ormanlık Bebeka tarlalarından, elle ve sadece en olgun kahve meyvelerinin itinayla toplanıp geleneksel yöntemlerde işlenmesi sonucunda bu eşsiz Geisha ağaçlarının ürünlerini maksimum kaliteyle ulaştırılır.

Bir efsaneye göre, Kaldi isimli Etiyopyalı bir keçi çobanı, uyuşuk uyuşuk yürüyen keçilerinin ağaçlardaki meyveleri yedikten sonra bir anda hiperaktifleşmesini farkettiğinde kendisi için de bir tadına bakmıştır, bakış o bakış ve kahve nin insanlığa hizmeti böylece başlamıştır. İşte, efsaneye konu olan Heirloom çeşidi yaban kahve ağaçlarını, Etiyopya da yol kenarlarında bile hala görmek mümkündür.

Çoban Kaldi nin gezindiği ormanların esintisini taşıyan Ethiopia Bebeka Estate Natural Geisha çekirdekleri, yöresel kahveler yelpazemizdeki haklı yerini almıştır. Çoban Kaldi ye selam olsun.

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.