Dolomite Diagonal Lite Trekking Erkek Ayakkabı

Dolomite Diagonal Lite Trekking Erkek Ayakkabı
Görsel 1
PuanUzmanı : 3.470
Fiyat:
1.499,00 TL
Havale / EFT:
1.424,05 TL
1499.00 www.gurukahve.com

dolomite diagonal lite trekking erkek ayakkabı

rahat hafif yaklaşım ve yürüyüş ayakkabısı.

dolomite diagonal lite ürün açıklaması outdoor sports & fashion koleksiyonunun seçkin ürünlerindendir.

anatomik olarak kalıplanmış bir taban tablasına sahip konforlu bir yürüyüş ve yaklaşma ayakkabısıdır ve hafif, dengeli bir vibram taban.

konforlu hafif yapısı iledağ yürüyüşlerinde, patikalara, yürüyüş mesafesindeki kolay bölümlere ve normal açılara sahip yamaçlara yürüyüş yapmak için uygundur ve açık havada aktivite severler için ve aktif ve saygılı birisi olan herkes için uygundur.

dolomite tarafından sağlanan özellikleri, anatomik süreler, sinerji altlığı, kalıplanmış orta ayak ve anatomik ayak tabanı ile das yapım sistemidir. vibram® taban, hafif ağırlık ile her yüzeyde çok iyi zorlu ortamlara rağmen konfor ve tutuş sağlar.

1935 yılında alp dağlarında 6 italyan dağcı ağır koşullara daha fazla karşı koyamayıp hayatını kaybetmiştir. en büyük sorumlu yetersiz ayakkabılar olarak görülmüştür. zira o dönem kösele ve çeşitli sanayi ürünlerinden üretilen tabanlar dağ ortamında her an dağılma riski taşıyorlardı. bu olaydan sonra ölen dağcıların yakın arkadaşı vitale bramani isimli italyan mucit dağcı botlarında kullanılabilecek sert ve dayanıklı alternatif malzeme arayışına girişmiştir.

1937 yılında ilk patentini alan vitale bramani, kauçuk ayakkabı tabanı üretimine başlamıştır. ürettiği kauçuk tabanlar ilk olarak dağcılık botlarında kullanılmaya başlanmıştır. vitale bramani kendi isminden esinlendiği “vibram” firmasını pirelli lastiklerinin başkanlığını yapmış leopoldo pirelli’den aldığı finansal destek sayesinde kurmuştur.

1954 yılında ilk başarılı k2 zirve tırmanışı yapan italyan ekibin botlarında vibram taban kullanılmıştır. bu başarıdan sonra vibram firması ismini dünya çapında duyurmayı başarmıştır.

vibram tabanlar günümüzde brezilya, çin, italya ve amerika birleşik devletlerinde üretilmektedir. 1000?den fazla ayakkabı üreticisi firma ürünlerinde vibram taban kullanmaktadır.

dağcılık ve doğa sporlarına yönelik tabanların yanısıra; vibram tarafından askeri, endüstriyel, sportif ve moda kullanımına yönelik tabanlar da üretilmektedir.

vibram dağcılık sporuna yönelik 4 farklı sertlikte taban üretmektedir.

• 4/1 günlük ve trekking kullanımına yönelik taban

• 4/2 trekking ve hafif dağ yürüyüşlerine yönelik taban

• 4/3 orta zorlukta dağcılık aktivitelerine izin veren taban

• 4/4 her türlü dağ koşulunda kullanılmaya müsait taban

vibram tabanların başlıca özellikleri hafif, esnek, sağlam olmaları ve yüksek sürtünme katsayılarıdır. vibram tabanların desenleri özel olarak tasarlanmıştır. bu sayede yol tutuş artırılmış, desenlerin arasına kar ve çamur çamur dolması engellenmiştir.

Diğer Özellikler
Stok Kodu104342
MarkaDolomite
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.